Tulajdonságok:
1998-tól a gépek programjába beépítették a szűrő kezelését. Maximum 50 liter víz szűrésére, illetve két hónapig használható. Kombinált szűrő, melynek aktív szénszűrője megköti a nehéz fémeket, a klórt, a gyanta pedig 10 Nk fokot csökkent a víz keménységén. A 2008 előtt gyártott összes géphez használható. A 2009-től gyártott gépek többsége már a "Blue" típust használja.
A CLARIS plus szűrőpatron használata biztosítja az ön számára, hogy mindenkor frissen szűrt, ízletes vízzel készíthesse el teáját vagy kávéját.
A kifejezetten JURA gépek számára kifejlesztett szűrőpatron semleges pH-hatású és közvetlenül a víztartályban helyezkedik el.
Ez három fontos előnyt biztosít az ön számára:
Szavatolja, hogy egy-egy csésze kávé elkészítése előtt mindig frissen történik a víz szűrése.
A friss víz és az aromák teljessége mindenkor garantálja a kávé tökéletes élvezetét.
A gép teljes élettartama során biztosított a megfelelő védelem.
A JURA CLARIS plus szűrőpatronja keményen hat a vízkővel szemben, de gyengéden bánik a kávéfőző géppel.